59-300 Lubin, ul. Kamienna 1J

Firma

MastDrill > Firma

O nas

MastDrill jest dostawcą urządzeń i narzędzi renomowanych firm wykorzystywanych w wiertnictwie podziemnym i powierzchniowym. MastDrill jest partnerem handlowym firmy International Directional Services, LLC, amerykańskiego producenta wysokiej jakości silników wgłębnych wykorzystywanych do wiercenia otworów kierunkowych w kopalniach podziemnych i z powierzchni używanych przez profesjonalistów na całym świecie.

Jest to urządzenie pozwalające na aktywne odchylenie osi otworu o zaplanowaną wartość w dowolnym kierunku. W połączeniu ze stałą kontrolą krzywizny otworu za pomocą inklinometru niemagnetycznego, możliwe jest odwiercenie otworu o praktycznie dowolnej, możliwej do uzyskania trajektorii, nawet przy niekorzystnej budowie geologicznej górotworu. Silnik wgłębny służy do przenoszenia momentu obrotowego do narzędzia urabiającego bez obracania zestawem przewodu wiertniczego. W silniku moc generowana jest przez wymuszanie ruchu obrotowego rotora przez napór płuczki wiertniczej, tłoczonej pod wysokim ciśnieniem.

Obrotowi podlega więc jedynie narzędzie urabiające (świder), którego czoło możemy skierować w wybranym kierunku. Nasz silnik wgłębny, dzięki kompaktowym wymiarom pozwala na wiercenie otworów już od średnicy NQ (76 mm). Umożliwia to uzyskanie bezpośrednio lub w wyniku dalszego poszerzania, szerokiego zakresu średnic gotowego otworu kierunkowego.